Josef Sečkář

Do sportovního nebe odešla brněnská legenda – Pan Josef Sečkář.

S nesmírným zármutkem v srdci Vám oznamujeme, že dne 22.9. 2018 nás navždy opustil trenér s velkým T, zakladatel našeho klubu a jeho dlouholetý předseda Pan Josef Sečkář. Po dlouhém boji podlehl zákeřné nemoci ve věku nedožitých 70- ti let. Své kulaté narozeniny by oslavil 8. října. Klub tímto vyjadřuje nejhlubší upřímnou soustrast celé rodině.

Pan Josef Sečkář byl sportovcem tělem a duší a miloval sport, zejména atletiku. Dával do ní své celé srdce. Letos to bylo 50 let, co začal pracovat jako trenér a funkcionář. Miloval Brno a Moravu a nepokrytě to vždy dával najevo. Za svůj život vychoval mnoho skvělých atletů a sportovců.

Josef Sečkář byl sprinterem, později atletickým trenérem a funkcionářem. Začínal ve Slovanu Staré Brno (1961 – 66), poté v Moravské Slavii Brno (1966 – 1971), na vojně (1968 – 70) ve Spartaku u Sezimova Ústí. Trenérem byl od roku 1971, funkcionářem v TJ Znojmo (1972 – 75), v Univerzitě Brno (1975 – 76), Geotestu Brno (1977 – 83), poté opět v Univerzitě Brno (1984 – 91) a od roku 1992 v nově založeném ACP Brno. Po přejmenování klubu na AK Olymp Brno byl předsedou, trenérem a vedoucím úspěšného extraligového družstva žen. Od roku 1994 se věnoval trenéřině na Sportovním gymnáziu L. Daňka v Brně. Ve dvou volebních obdobích pracoval jako předseda Jm KAS. Za dobu své trenérské činosti vychoval mnoho atletů a atletek, mezi jeho významné svěřence patřili například E. Suchovská, P. Punčochář, L. Májková či L. Masná, E. Krchová a mnoho dalších vynikajících atletek a reprezentantek ČR.

Kromě atletiky působil Josef Sečkář v roli kondičního trenéra také u basketbalistek Žabin Brno, hokejistů HC Kometa Brno i v motoristickém týmu Jiřího Mičánka.

Kdo jste jej měli rádi, pošlete mu tam nahoru pozdrav. Atletika bez něj už nebude jako dřív.

Pepo, velká poklona tomu, co jsi dokázal a čest Tvojí památce, nezapomeneme.

VZHŮRU BRNO!

Tvoje „Rudá hvězda Brno“