Solidarita

Solidarita pro Memoriál Josefa Sečkáře 2019

Solidarita pro Memoriál Josefa Sečkáře 2019

Ahoj a dobrý den vážení trenéři, atletičtí činovníci a přátelé klubu, obracím se na Vás jako předseda AK Olymp Brno s věcí, která v posledních letech nebývá příliš zvykem. Jak již většina z vás ví, ve středu 28.8. se na stadionu VUT Pod Palackého vrchem v Brně bude konat 1. ročník mezinárodního atletického mítinku – memoriál Josefa Sečkáře. Tento první ročník bude zejména k uctění památky našeho zakladatele klubu Josefa Sečkáře. Ale vstupujeme do něho i s myšlenkou trvalého odkazu a v pořadatelství atletického mítinku chceme v dalších letech pokračovat. Rádi bychom měli doma na vlastní půdě pěkný závod, kde si budete ti výkonnostně zralejší moci kvalitně zazávodit po boku zahraničních atletů. Pro ostatní to bude příležitost k podpoře kamarádů na dráze, v podobě výpomoci v organizačním týmu nebo fandění okolo trati a získávání motivace do dalších let, abyste se také postavili na startovní čáru a ukázali se domácímu publiku.

Jak jistě tušíte, tato akce je nákladná, stojí bez pár tisíců téměř půl milionu korun a sehnat finance na její uskutečnění je celkem náročné. Nicméně cca 65 % nákladů mám v současné době pokryto – předjednáno (alespoň tedy na papíře). Krytí dalších zhruba 35 % je na bedrech klubu a také na tom, co se ještě povede sehnat ze soukromého sektoru.

Nápadem výkonného výboru klubu a jeho rady je, abychom se na dofinancování podíleli solidárně i my všichni – členové nebo přátelé klubu. Je nás celkem něco přes 500 členů, a pokud by každý z nás přispěl, byť jen 100,- Kč, je to dohromady 50 000,- Kč, které pomohou. Možná dáme dohromady i více. To je na vás. Není to žádná povinnost, je na každém členovi, jak to cítí a jak se chce podílet. Někdo dá korunu, jiný stovku, jiný třeba tisícovku. Co si může dovolit, co chce či také jestli nechce...

Vážení trenéři a přátele, předejte tuto informaci mezi své svěřence a jejich rodiče. Pevně věřím, že i tento dnes nezvyklý způsob (nebo možná zapomenutý) pomůže dobré věci, a to zejména sportu a atletice v Brně. I sport je na nějakých místech zkažený a prohnilý, ale ve srovnáním s tím, co se děje ve světě, v byznysu a velké politice, je to stále jen sranda a krásný únik od tvrdé a mnohdy škaredé reality. Má smysl se za něj bít. Bez pohybu není život a bez vášně v pohybu není sport.

Předem Vám děkuji za pomoc pro dobrou věc a věřím, že si tuto akci užijeme a budeme užívat i v dalších letech.

S úctou,

Tomáš Klíma, předseda oddílu, v.r.

AK Olymp Brno, spolek

Lidická 718/77, 602 00 Brno - IČO: 44994532

Bankovní spojení: 1345633369/0800

Hlavní Partneři

Partneři

Spolupracujeme s: